Son yumruğu hangisi vurdu?

fft2mm2787177

Apple arasında yılan hikayesine dönen patent savaşında bir raunt daha bitti. Kazanan…

 

Samsung bir kez daha Apple'a ait patentli teknolojiyi kullandığı için aldı: İki teknoloji devi arasındaki patent savaşlarının son çarpışması Japonya'da gerçekleşti.
Japonya'da mahkeme, Samsung'un ilk Android cihazlarında bulunan arabirim özelliğinin Apple'ın iOS cihazlarında kullanılan patentli bir teknolojiye dayandığına hükmetti. öz konusu özellik, ekranın sonuna geldiğinde görüntünün hafifçe esneyip sonra tekrar yerine oturmasını sağlayan, hepimizin tanıdığı arabirim özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, göze hoş gelen bir esneme etkisi sayesinde sayfanın, emailin, fotoğraf albümünün, akışının sonuna geldiklerini anlayabiliyorlar.
Söz konusu özelliği tarif eden patent daha önce de Apple'ın işine yaramıştı: Patent, geçtiğimiz yıl Kaliforniya'da görülen ve Samsung'un tam 1,1 milyar dolar ceza ödemeye mahkum edildiği mahkeme dosyasında da yer almıştı. Patent daha önce de bazı tartışmalara konu olmuştu. Bu yılın ilk aylarında ABD patent ofisi patentin geçersiz olduğuna hükmetmiş ancak kararını daha sonra değiştirmişti.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir