…Ve işte yeni logo!

fft2mm3359286

İnternet devi, uzun zamandır beklenen logosunu resmi olarak açıkladı! İşte o logo…

Yahoo’daki değişimler bitmiyor. Önce CEO’sunu değiştiren zekası kadar güzelliğiyle de medyada övgü toplayan Marissa Mayers’ı şirketin başına getiren Yahoo, ardından CEO’nun girişimleri ile pek çok popüler adım attı. Tumblr’ı satın alması da bunlardan biriydi.

Yine kısa dönem önce, Çin’deki pazar payını arttırmak gelecekte pazarındaki gücünü kourmak için stratejik bir karar alıp, Çin’de Yahoo Mail hesaplarını, yine kendisine ait olan Çin’li Alibaba servisine aktardı. Bu her ne kadar çok garip görünse de, Yahoo’nun kısa vadede bu operasyon ile milyarlarca dolar kazanması bekleniyor. Yani, son derece akıllıca çok stratejik düşünülerek atılmış bir adımdı.

Son olarak da Yahoo, artık herkesin ezberlediği eski logosunu değiştirme kararı aldı ve logosunu açıkladı. Yeni logo, eski Logo’nun yanında biraz daha ciddi ince duruyor ancak bu da Yahoo’nun yeni imajına uyuyor. İnsanların daha fazla güvenebileceği, ciddi bir kurum olduğunu ama aynı zamanda kullanıcılarının ihtiyaçlarını düşünen ince, nazik, düşünceli bir hizmet sağlayıcı olduğunu vurguluyor.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir