Xiaomi’nin yeni telefonu Mi 4c, mini USB kablolarıyla uyumlu olacak.

Xiaomi piyasaya sürdüğü telefonlarıyla oldukça konuşulan bir marka. Xiaomi’nin yeni çıkacak telefonu Mi 4c’nin gelecek hafta tanıtılması bekleniyor. Her telefonun çıkışından önce yaşadığı gibi bazı özellikleri sızdırılmış olan telefonun şimdiye kadar bilinen özelliklerine bir yenisi daha eklendi; Xiaomi Mi 4c micro USB kablolarıyla uyumlu olacak.

Telefonun bu özelliği, çeşitli USB’lerin kullanıldığı alanlar için oldukça faydalı olabilir. Xiaomi, telefonunun tam olarak yaygın olmayan bu özelliği kullanmasını isterken aynı zamanda da yabana atılmayacak şekilde yüksek oranda kullanım alanı bulunan mini USBgirişinden mahrum kalmamasını istemiş. Bu nedenden ötürü telefonda bulunan micro USB girişinin yanı sıra telefon, kutusunda bulunan bir dönüştürücü ile kullanıcısına ulaşacak.

 

İki farklı USB girişinden birinin tercih edilmesinden çok daha mantıklı ve faydalı bir karar olması nedeniyle bu uygulamanın diğer telefon markaları tarafından da örnek alınmasını dilerim.

Telefonun micro USB desteğinin yanı sıra şimdiye kadar sızdırılmış özelliklerine göre Xiaomi 4c hexa-core Snapdragon 808 SoC işlemciye, 5 inch 1080p ekrana, 3120 mAh bataryaya ve Android5.1.1 Lollipop işletim sistemine sahip olacak. Ayrıca telefon 2GB RAM/16GB hafıza alanı, 3GB RAM/32GB hafıza alanı ve 3GB RAM/64GB hafıza alanı seçenekleriyle birlikte satışa sunulacak. Tam olarak açıklanmış değil fakat bu seçeneklere bakarak telefonun arttırılabilir hafıza alanını desteklemediğini söyleyebiliriz.

Kaynak: GSMArena

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir