Yakın Gelecekte Klavye Kaybolacak

Microsoft araştırmacıları yakın gelecekte klavyenin tarihe karışacağını düşünüyor. İddialara göre fiziksel klavyenin yerini dokunmatik ekranlar göz teknolojileri alacak.

En önemli bilgisayar bileşenlerinden biri olan klavye, ’nin başlangıcından beri fazla bir değişikliğe uğramadan günümüze kadar ulaştı. Dokunmatik ekranların işlevsel kullanımı ile başlayan süreç tabletlerin yaygınlaşmasıyla devam etti günümüzde birçok tablet kullanıcısı için fiziksel klavye gereksinimi ortadan kalktı.

Gelinen noktada klavyenin geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft araştırmacıları sektör çalışanları bu uç birimin yakın gelecekte tarihe karışacağını düşünüyor. Bir forumda konuşan Microsoft araştırmacısı Andy Wilson diğer konuklar, fiziksel klavyenin yakın bir gelecekte terk edileceği, dokunmatik ekranların ve göz sistemlerinin klavyenin yerini alacağı konusunda paralel görüşlerini açıkladı.

Surface TypeCover ile Andy Wilson’ın açıklamaları ironi oluşturuyor
Andy Wilson, klavyenin tamamen ortadan kalkmayacağını belirterek gelecekte niş bir bileşen haline geleceğini savundu. Wilson’a göre klavyeyi ileride sadece programcılar gibi profesyonel kullanıcılar tercih edecek. Ayrıca, Microsoft’un klavye alternatif bir araç olarak dokunmatiği teşvik ettiğini de sözlerine ekledi.

klavyetr

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir