Yandex’den Navigasyon Golu

Ülkemizde navigasyon desteği olarak uzun yıllardır destek vermesi beklenen Google, bu desteği bir türlü veremeyince, Yandex'ten gol yedi. Yandex, navigasyonu duyurdu.

2013 yılının sonbahar aylarında kullanıcıların hizmetine sunulacağı duyurulan Yandex.Navigasyon; gerçek zamanlı trafik bilgisi sunacak, trafik yoğunluğuna göre en hızlı alternatif rotaları önerecek, sesli yol tarifi yapacak ve tamamen ücretsiz olacak. Türkiye'de faaliyete geçtiği aylardan bu yana, geniş ürün ve hizmet yelpazesi ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmayı ilke edinen Yandex 2013 yılının sonbahar aylarında ücretsiz bir mobil navigasyon uygulaması olan Yandex.Navigasyon'u kullanıma sunacağını duyurdu.

Kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören ve kitle kaynaklı gerçek zamanlı trafik bilgisi de içeren Yandex. servisini temel almasının yanı sıra, şirketin haritacılık alanındaki benzersiz tecrübesinin bir ürünü olan Yandex.Navigasyon, Türkiye'deki tüm şehirlerin ve yolların güncel vektörel haritalarını içerecek.

Uygulamanın öne çıkan özellikleri arasında derece kullanıcı dostu arayüzünün yanı sıra; ücretsiz oluşu, kitle kaynaklı ve gerçek zamanlı trafik bilgisi sunması, trafik yoğunluğuna bağlı olarak en hızlı alternatif rotaları önerebilmesi ve sesli yol tarifi özelliği bulunuyor.

iOS ve Android tabanlı akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılabilecek olan uygulamanın buradaki adresindeki sayfasında iletişim bilgilerini bırakanlar, Yandex.Navigasyon kullanıma sunulduğu gün haberdar edilecek.

yandex_harita

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir